خبرنامه انتخابات نت نامه؛ دوره دهم مجلس شورای اسلامی و دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری
شماره 19 - یکشنبه, 09 اسفند 1394
مشاهده ایمیل در آرشیو
تصویر کاور
نمایش اقتدار
توصیه‌ی من به مردم عزیزمان این است که اوّلاً همان‌طور که قبلاً عرض کردیم، همه شرکت کنند در انتخابات؛ همه، هر کسی که ایران را دوست دارد، هر کسی که جمهوری اسلامی را دوست دارد، هر کسی که شکوه و عزّت و عظمت ملّی را دوست دارد، در این انتخابات شرکت کند.
ثانیاً توصیه می کنم به همه‌ی مردم عزیزمان که سعی کنند استباق کنند یعنی سرعت به‌خرج بدهند در انجام این وظیفه و احقاق این حق. این کار، این سرعت گرفتن در اینجا، شتاب‌آلودگی نیست، شتاب‌زدگی نیست؛ این پیشروی در کار خیر است؛ نگذارند برای ساعات آخر؛ اوّلاً به همین دلیل که گفتیم، هر چه زودتر انسان در کار خیر وارد بشود بهتر است، ثانیاً ممکن است خدای نکرده یک حادثه‌ای پیش بیاید برای انسان، انسان از یک ساعت بعد که خبر ندارد! بعضی‌ها میگذارند آخر کار، یک وقت هم مانعی پیش می‌آید. چرا انسان این احتمال را ندیده بگیرد که مانعی ممکن است پیش بیاید؟ این هم توصیه‌ی دوّم ما است.
توصیه‌ی سوّم هم این است که واقعاً مردم قصد نیّت خیر بکنند، قصد خدایی بکنند؛ به قصد ایجاد اعتبار فزاینده برای کشور و استقلال کامل کشور در این کار بزرگ شرکت کنند که نتایجش هم همین هست؛ به عزّت ملّی، به استقلال ملّی پاسخ بدهند؛ یعنی این یک پاسخی به این نیاز بزرگ است.
ما دشمنانی داریم و چشم طمع دوخته‌اند، بایستی این انتخاب ما جوری باشد که دشمنمان را مأیوس کند، ناامید کند؛ دقّت کنند، با بصیرت، با چشم باز رأی بدهند؛ ان‌شاءالله خدای متعال هم به آنها اجر خواهد داد. این از جمله‌ی حسناتی است که علاوه‌ی بر اجر دنیوی کوتاه مدّت و بلند مدّت، اجر اخروی هم دارد؛ چه بهتر از این!
بیانات رهبر معظم انقلاب پس از شرکت در انتخابات (7/12/94)

تحریریه خبرنامه انتخاب
انتخاب
ویژه 1
اعلام نتایج غیررسمی انتخابات مجلس دهم در سراسر کشور
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح روز گذشته (جمعه) در سراسر کشور با دستور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور آغاز شد و ساعت 23:45 پایان یافت. نتایج غیررسمی آرای انتخابات مجلس دهم در سراسر کشور با گذشت زمان به روز رسانی می شود و در برخی حوزه های انتخابیه نیز انتخابات به دور دوم کشیده شده است.
 
ویژه 2
نتایج شمارش آراء مجلس خبرگان در حوزه های انتخابیه کشور
جمعیت واجد شرایط در کشور برای رای دادن در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان 54 میلیون و 915 هزار و 24 نفر اعلام شده است که شرکت کنندگان در انتخابات، 88 نماینده را از 31 حوزه انتخابی از میان 161 نفر انتخاب کردند. 31 حوزه اصلی در مراکز استان‌ها و یک هزار و 31 حوزه فرعی در فرمانداری‌ها و بخش‌داری‌ها برای انتخابات خبرگان تعبیه شده بود.
انتخابات مجلس خبرگان رهبری
خبرگان 1
اظهارات ۳۷ کاندیدای انتخابات خبرگان رهبری
این روزها در کنار اظهارنظرهای کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری، اساتید و چهره های شناخته شده کشور در مورد ماهیت این انتخابات و ضرورت حضور مردم نکاتی را بیان می کنند که افقی فراتر از وظایف این مجلس را به تصویر می کشد. داوطلبان مجلس خبرگان رهبری نیز در بیان دیدگاه های خود بیشتر وظایف این مجلس را مورد تأکید قرار دادند و جملاتی با این محوریت تیتر رسانه ها را به خود اختصاص داد.
 
خبرگان 2
تشابه اسمی آیت الله مصباح یزدی و حجت الاسلام مصباحی مقدم
سیدحسین هاشمی، استاندار تهران: مسائل پیش آمده درباره تشابه شهرت مصباحی مقدم و مصباح یزدی برطرف شده است، آقای مصباحی مقدم در مراحل اولیه ثبت نام خود عنوان مصباح را به عنوان شهرت خود انتخاب کرده بود، اما آقای مصباح یزدی شهرتی برای خود اعلام نکرده بودند. در محاسبه اسامی ای که شبیه به هم هستند، کد داوطلب را ملاک شمارش قرار دهند...
 
خبرگان 3
هر برگه رای مردم پاسخی محکم به دشمن بود
آیت الله محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری: هر برگه رای مردم پاسخی محکم و ناامید کننده به دشمن بود و چشم طمع دشمن را کور کرد تا بار دیگر دقت، بصیرت و حضور پرشور مردم برگ زرینی بر کتاب سترگ انقلاب اسلامی اضافه کند. مجلس خبرگان رهبری مقدس‌ترین نهاد نظام اسلامی به شمار می‌رود که وظایف خاص معینی دارد و افرادی که پای صندوق‌ها برای کمک به دین خدا می‌آیند.
مجلس شورای اسلامی
اصولگرا
اصولگرا 1
شرکت گسترده مردم در انتخابات نشان از قدرت ملی است
ائتلاف اصول‌گرایان با صدور بیانیه‌ای از حضور مردم ایران در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشکر کرد.
اصولگرا 2
دوگانگی مسئولان در جمع‌‌آوری بنرهای تبلیغاتی
لطف‌الله فروزنده، فعال سیاسی اصولگرا: اگر قرار به جمع‌آوری پوسترها از سطح شهر است، باید تمامی پوسترها از جمله پوسترهای رقیب نیز جمع‌آوری شود که پاسخ این دوگانگی را باید مسئولان بدهند.
باهنر: رسانه‌های بیگانه حق دخالت در مسائل داخلی ما را ندارند
سجادی: سیاست‌مداران از واژه‌های "افراطی و تندرو" استفاده نکنند
چلداوی: مسئولان کشور ادبیات خود را از ادبیات دشمن جدا کنند
ولایتی: ملت با رهبری مقام معظم رهبری در همه صحنه‌ها حامی نظام خواهد بود
محمد جواد لاریجانی:همه کسانی که در انتخابات شرکت کردند، پیروزند
اصلاح طلب
اصلاح طلب 1
پس از انتخابات باید رفاقت شکل بگیرد
عارف:قبل از انتخابات رقابت است که باید اخلاق در آن رعایت شود. اما پس از انتخابات باید رفاقت شکل بگیرد و افرادی که انتخاب نشدند به دنبال دغدغه‌های مردم باشند.
اصلاح طلب 2
مجلس دهم متوازن و ۳ قطبی است
مصطفی معین، فعال اصلاح‌طلب: مجلس آینده مجلسی متوازن و 3 قطبی که متشکل از اصولگرایان سنتی، حامیان دولت و اصلاح‌طلبان خواهد بود.
کواکبیان: حضور مردم بسیار چشمگیر و حماسی بود
مهرعلیزاده: معیشت مردم و برنامه برای خروج از رکود باید اولویت مجلس دهم باشد
موسوی بجنوردی: شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی است
سيد محمدرضا خاتمی: اصولگرايان معتدل راه خود را جدا كردند
قدردانی شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان از مجریان انتخابات
جریان اعتدال
اعتدال 1
رقابت ها تمام شد، دوران همکاری فرا رسیده است
آقای هاشمی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت: رقابت‌ها تمام شد و دوران وحدت و همکاری فرا رسیده است. نباید به مباحث اختلاف برانگیز دامن زده شود که دوران پس از انتخابات، دوران تلاش برای ساختن کشور است.
اعتدال 2
حضور مردم در انتخابات فوق العاده بود
روحانی: حضور مردم با شور، نشاط و شکوه فوق العاده ای بود و این ازدحام جمعیت به حدی بود که انتخابات تا نیمه شب گذشته به طول انجامید و مساله انتحابات یکی از پایه های اصلی کشور به حساب می آید.
حشمتیان: مجلس آینده مستقل و معتدل است
رئیس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه: رأی مردم، رأی به عقلانیت و خردمندی بود
مرتضی بانک:لیست ائتلافی بالای ۷۰ درصد رأی می آورد
حضور معاون سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ستاد انتخاباتی یک حزب
ناصربخت: گزارشی از تخلفات انتخاباتی نداشتیم
آرشیو نت نامه نمایش در آرشیو
© 1394، تمامی حقوق این خبرنامه برای «نِت‌نامه» و سایت های منبع محفوظ است.
برای لغو عضویت اینجا را کلیک کنید.